Minden hely elkelt – BEK, 6. kör

A BEK utolsó körében a helyére került minden csapat. Bár az ötödik forduló után a tényleges és kvázi csoportelsők (Clermont) már nyugodtabban aludhattak, mögöttük volt még harc. Az utolsó körben kiderült: a Leinster 100%-kal, az Exeter veretlenül (az a bizonyos döntetlen a Glasgow ellen rontotta a statisztikát) megy tovább a negyeddöntőbe, a Bath pedig azt a negatív rekordot tudhatja magáénak, amit más angol klub eddig még nem ért el: nevezetesen hat vereséggel zárták Freddie Burnsék a csoportkört. Volt csillaghullás is: sem a Glasgow, sem a Munster sem pedig a Lyon tudta kiharcolni a továbbjutást.

Bár küzdött odahaza a Treviso, a Leinster minden próbálkozásukat megállította, és végül Leo Cullen emberei vihették el a négy pontot az olasz városból (0-18). Az már korábban eldőlt, hogy a Lyon nem juthat tovább, a Northampton viszont még igen. Dan Biggar csapata ennek megfelelően lépett pályára a Gerlandban, és végül célbónuszos győzelemmel harcolták ki a negyeddöntőbe jutást (24-36). Az Exeter is célbónusos győzelemmel búcsúztatta a csoportkört:  Nic White és társai a La Rochelle-t verték (33-14). A glasgowiak nagyon küzdöttek, hogy három legjobb csoportmásodik közé odaférjenek – ezt pedig a Sale bánta (7-45). A vitt hat cél ugyanakkor nem volt elég a továbbjutás szempontjából.

price

Ali Price nem véletlenül kapta a meccs legjobbjának járó díjat a Sale elleni találkozót követően, igaz a negyeddöntő így sem jött össze csapatának – Forrás: Gyolcsos Mária

A Clermont a Stoopban harcolta ki a csoportelsőséget: Morgan Parra és társai gyorsan vezetést szereztek, a Harlequins azonban nem hagyta magát. A fordítás elmaradt, a gumigyári csapat pedig elsőként jutott tovább (19-25). Kellett is a győzelem, mivel az Ulster továbbra is a Clermont nyomában volt: a nagyszerű szezont futó belfastiak a Bath ellen is győzni tudtak (22-15) – a teljesítményüket látva nem csoda, hogy kilenc ulsteri van ott a Hat Nemzetre készülő ír keretben. Köztük van Billy Burns is, akinek apai nagyapja volt a jogalap a behívóhoz. Vele szemben ugyanakkor Stuart McCloskey nincs ott, akit sokan joggal hiányoltak a válogatott névsorát látva – de ez egy másik történet.

Ulster Rugby v Bath Rugby - Heineken Champions Cup Round 6

Az Ulster fiatal szélsője, Robert Baloucoune céljával hívta fel magára a figyelmet – Forrás: Epcrugby.com

A Munsternél mehetett a fejvakarás az ötödik körben elszenvedett vereséget követően. A továbbjutáshoz Conor Murrayéknek bónuszponttal kellett volna győzniük az Ospreys ellen, azonban egy Saracens-vereséget is ki kellett volna szurkolniuk. A gyenge walesi csapat elleni győzelem maximálisan összejött (33-6), azonban a Saracens jó egy félidőt emberhátrányban játszva (Will Skelton kapott pirosat szabálytalan szerelésért) is kiharcolta a győzelmet a hajrában a Racing 92 ellen (27-24). A párizsi csapatnak a vereség egy dolog miatt nem jött jól: nem fértek be a legjobb négy közé, így idegenben kell játszaniuk majd a negyeddöntőben. Az ötödik csoportban egy semmiről sem (na jó, a harmadik helyről) döntő, mégis küzdős mérkőzésen a Montpellier tudott győzni a Connacht ellen (35-29). A Toulouse pedig elérte azt, ami a Racing 92-nek nem sikerült: a francia rekondbajnok a Gloucester legyőzésével (35-14) kiharcolta a hazai negyeddöntőt. Mondani sem kell, hogy Louis Rees-Zammit ismét célt szerzett – kapott is behívot a walesi keretbe.