Tisztuló kép – BEK 5. kör

A Leinster után újabb csapatok kvalifikálták magukat a negyeddöntőbe csoportelsőként: az Exeternek a döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz, a Toulouse, a Clermont és a Racing 92 ír ellenfeleiket mattolták sikerrel – igaz, Morgan Parráéknak nézniük kell hátrafelé még, de elég sanszos, hogyha beütne esetükben a baj, még csoportmásodikként is továbbmennének. Az utolsó fordulóban az elkelt csoportelsőségek miatt a második helyekért lesz nagy harc: még sok jelentkező van a három, továbbjutást érő helyre.

A Leinster továbbra is megállíthatatlan: Ross Byrne és társai a Lyon felett arattak nagyarányú győzelmet (42-14). A Northamptonnak pedig egy igen szívós Trevisoval kellett megküzdenie: csak az utolsó tíz percben dőlt el a mérkőzés Taqele Nairayavoroék javára (33-20). A szentek számára ez azt jelenti, hogy a második helyért továbbra is versenyben vannak. igaz a továbbjutásért Lyonban kell játszaniuk az utolsó fordulóban.

Szó szerint a Northampton nyakára nőtt a Treviso – Forrás: Epcrugby.com

A második csoportban két remek meccset láthattak a nézők. A La Rochelle nagyszerű teljesítménnyel verte meg a Sale-t (33-20), az Glasgow-Exeter találkozó pedig nagy izgalmakat hozott, de végül döntetlennel zárult (31-31). Nic White csapatának ez a két pont is elég volt a továbbjutáshoz, a Glasgow-nak viszont még hajtania kell a második helyért. Főleg, hogy a La Rochelle-nak is van esélye a csoportbeli ezüstéremre. Más kérdés, hogy Tawera Kerr-Barlow és társai ha meg is szerzik a második helyet, a továbbjutás nem valószínű, hogy össze fog jönni számukra.

Stuart Hogg a volt csapata ellen dönthette volna el a mérkőzést büntetőből – Forrás: Epcrugby.com

A Harlequins számára a gyengélkedő Bath ellen kötelező volt a győzelem, Alex Dombrandték pedig nem is hibáztak (19-25). A két angol klub már biztosan kiesett, a Clermont-Ulster összecsapás pedig a csoportelsőségről volt hivatott dönteni. Paul Jedrasiak csapata egy nagyszerű második félidővel végül bebiztosította a győzelmet (29-13), azonban az első helyről csak a következő kör dönt majd, tekintve, hogy három pont a különbség a Clermont és az Ulster között. Jacob Stockdale és társai a Bath ellen győzelemmel fejezhetik be a csoportkört, azonban a francia klub olyannira lendületben lehet, hogy a Stoopban is be tudja biztosítani a csoportelsőséget.

RUGBYU-EUR-CUP-CLERMONT-ULSTER

John Cooney ötből négy BEK-meccsen szerzett célt a szezonban, de az ulsteri győzelem ezúttal elmaradt – Forrás: Epcrugby.com

Az Ospreys elszenvedte újabb vereségét a BEK-ben a Saracens ellen (15-22) – azon már meg sem lepődik az ember, hogy odahaza, gyakorlatilag végig emberelőnyben (a szerecsenekhez visszatérő Rhys Carré a 4. percben pirosat kapott) kaptak ki Alun Wyn Jonesék. Owen Farrell csapata így továbbra is versenyben van a második helyért. Az első már nem fog összejönni, mivel a Racing egy nagyszerű hajrát produkálva ütötte ki a Munstert (39-22). JJ Hanrahan csapata mostanság eléggé leeresztett, azonban az Ospreys ellen még összejöhet a második hely az utolsó fordulóban. Igaz, az ír örömhöz az is kellene, hogy a Racing 92 a Saracens otthonában tudjon győzni.

Virimi Vakatawa és társai a hajrában indultak csak be igazán a Munster ellen – Forrás: Epcrugby.com

Az ötödik csoportban nem kell ennyit számolgatni, mivel a Connacht és a Montpellier már kiestek. A Toulouse Galwayben nyert simán (7-21), a Gloucester pedig a hazai nézőket örvendeztette meg egy könnyű győzelemmel Frans Steyn csapata ellen (29-6). Az utolsó fordulóban a Montpellier-Connacht meccsnek már nem lesz tétje, azonban a Gloucester egy toulouse-i győzelemmel csoportmásodikként még megválthatja a helyét a negyeddöntőbe.