A fordulat után – Challenge-kupa

A Challenge-kupa negyedik fordulójára is maradtak célgazdag mérkőzések: erről leginkább a Gloucester, az Edinburgh és a Connacht (na meg a Zebre, Krasznij Jar és Brive) játékosai tudnának mesélni, ugyanakkor volt pár nagyon izzadtságszagú mérkőzés is, ahol igazából már mindenki csak azt nézhette (de főleg a hűvös időben a stadionban lévő nézők), hogy mikor telik már le a nyolcvan perc, és lehet hazamenni.

Az első csoportban az orosz csapat miatt kissé átrendezett a menetrend, így ott nem a harmadik kör visszavágóira került sor. A Dragons a Newcastle ellen nagyon kapaszkodott, azonban Gavin Hensonék bánatára Joel Hodgson belőtte az utolsó büntetőt, így a sólymok örülhettek az idegenbeli győzelemnek (25-27). A másik találkozón a Jenyiszej tört borsot a Bordeaux orra alá, de végül Ben Volavola és társai magabiztos győzelmet arattak az orosz csapat felett, amelynek kis híján majdnem összejött a vesztes bónusz, de végül két ponttal a határán kívül ragadtak (36-27).

henson

Gavin Henson hosszú idő után újra hasznos tagja egy csapatnak, de a Newcastle ellen végül ő is kevésnek bizonyult

A Top14-ben egész jól álló Lyon és Toulouse meccse nem a közönségszórakoztatásról marad emlékezetes: félgőzzel küzdött egymással a két csapat, amelynek végén a házigazdák örülhettek (21-11). A második számú négyes vasárnapi mérkőzése sem volt a látvány szempontjából csillagos ötös, de a Cardiff nagyon keményen küzdött a négy pontért a Sale ellenében. Gareth Anscombe és társai odatették magukat, mivel szó szerint szükségük volt a pontokra, akár a meccsről, akár a kiegyenlített csoportról legyen szó (14-6). Még a Sale is továbbmehet a negyedik helyről jelen állás szerint, amely simán összejöhet, ha a franciák ennyire nem koncentrálnak idén a nemzetközi kupameccseikre.

matt_morgan

Matt Morgan szerezte a mérkőzés egyetlen célját, ami nagyon kellett a cardiffi győzelemhez

A harmadik csoportban a Pau cáfolt rá a francia csapatokra, igaz Benson Stanleyék is egy Top14-es vetélytárson léptek át simán: az Agen nem jelentett túl nagy falatot számukra, gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a négy pont sorsát (26-12). Charlie Sharples és társai a hazai nézők előtt a múlt heti kvázi blama után gáláztak egyet: összesen 11 célt szerezve. Ezek közül négyet Ollie Thorley vállalt magára, amíg a Zebre játékosai együtt is csak 12 pontot tudtak összekaparni (69-12).

A Gloucesterhez hasonlóan könnyebb, ha nem könnyebb mérkőzésen győztek Cornell du Preez és társai: már a 20. percben megvolt a célbónuszuk, a végén pedig az Edinburgh is 11 célnál állt meg, akárcsak a meggypiros-fehérek egy csoporttal arrébb, Blair Kinghorn és Sam Hidalgo-Clyne azonban pontosan lőtt, a Krasznij Jar pedig nem tudott pontot szerezni (78-0). A London Irish-Stade Francais találkozón végül Jules Plissonék nyertek nagy nehezen, és továbbra is életben tartották továbbjutási esélyeiket, de elég vékony volt a teljesítményük a Premiership utolsó helyezettje ellen (20-26). A címvédő helyzetére példa, hogy ilyen rossz pontaránnyal egyik második helyezett sem rendelkezik a saját csoportjában.

RomainMartial

Romain Martialék mázlistának érezhetik magukat, hogy ilyen teljesítménnyel csoportmásodikok egyelőre

Az Oyonnax a múlt heti nagy verésért visszavágott a Worcesternek, ami legalább arra elég volt, hogy Julien Audyék első idei Challenge-kupa győzelmüket megszerezzék: David Dentonéknak viszont így jobban oda kell tenniük magukat, ha csoportelsők kívánnak lenni (27-20). Az előző fordulóban a Brive játszotta el azt, amit most az Oyonnax, és igazából Matt Healyék is abban a szerepben tetszelegtek, mint a Worcester az előző körben: nagyon elverték a francia ellenfelüket (55-10), ezzel pedig a Connacht megerősítette helyét a csoport élén.