Teljes szívvel

Olempique BiarritzEl lehet képzelni, hogy mi történt volna akkor, ha Radamel Falcao nem fog ki ismét remek napot az Európa liga döntőjében, és nem veri tönkre a Bilbaot, akiknek a játékosai érezték, hogy életük lehetőségét rontotta el a spanyol klub. Nem véletlenül emelem ki az Atletico spanyolságát, hiszen a baszk ellenfelüknek nagyon sokat jelentett volna a győzelem. Ki tudja, hogy szombat este közrejátszott-e ez is a Challenge-kupa döntőjében, de az esős mérkőzésen a Biarritz nagy meglepetésre legyőzte a milliárdos Toulont! Ezzel mégiscsak szereztek a baszkoknak egy kupát, ráadásul ez azt is jelenti, hogy jövőre a Heineken-kupában indulhatnak: erre az idei pocsék szezon után nem volt esélyük – de a londoni győzelemmel mindent jóvátettek, és feledtettek.

A Challenge-kupa döntő nem éppen a fordulatos meccsekről szól: ezt idén is el lehet mondani. Tavaly még esett egy cél (kritikus pillanatban fordított vele a Quins), idén ennyit sem láthatott a kilátogató 9300 néző a Stoopban. Az időjárás sem kedvezett a döntőnek, mivel végig ömlött az eső Londonban. A csapatok viszont tudták, hogy nagy lehetőség áll előttük: nemzetközi porondon a Toulon és a Biarritz is csak vesztett kupadöntőkkel rendelkezett. Külön csatának számíthatott Yachvili és Wilkinson párviadala – végül csak ők szereztek pontokat a találkozón. Az első félidőben büntetőket rúgtak: 9-12 volt a negyven percnyi játék eredménye.Wilkinson és a vereség

A folytatás azonban már nem a Toulon kedve szerint alakult: előbb Carl Hayman a 45., majd Steffon Armitage az 52. percben kapott sárgát: kettős emberhátrányban játszottak a vörös-fekete mezesek. A csapatkapitány, Joe van Niekerk ki is emelte, hogy a fegyelem borzalmas volt a Toulonban, viszont kiemelte, hogy ennek ellenére ezt a kettős emberhátrányt remekül ki tudták védekezni. Sőt, úgy tűnt, hogy a kiegészülés után még okozhatnak izgalmakat a meccs hátralevő részében: Wilkinson előbb egy büntetőt, majd egy dropgólt rúgott, amellyel 18-18 lett az állás: a nehéz talajon úgy tűnt, hogy az erőfeszítések hiábavalóak lesznek, és jöhet a hosszabbítás. A 73. percben viszont a játékvezető újra büntetőt fújt: a Biarritznak. Sebastian Tillous-Borde akadályozott meg lesről egy nyitást: a másik kilences, Yachivli újra a labda mögé állt, és belőtte a büntetőt – amely döntőnek bizonyult, így hét perc múlva a baszkok örülhettek a végén!A lefújás pillanata

Dacára a pénznek, a nagyobbnál-nagyobb neveknek, a Biarritz volt a jobb tegnap este: óriási szívvel és győzni akarással játszottak (talán az Atletico Bilbaoért is revansot vettek), és hibázni sem hibáztak sokat: Yachvili 100%-os rúgóteljesítménnyel játszott a döntőben, míg Wilko kihagyott két büntetőt a hét lehetőségből. A baszkok háromnegyede is tökéletesen működött: ehhez a veterán Balshaw is kellett, mint fogó. Ráadásul a Biarritz játékosai között voltak, akik a vb döntőben már elszenvedtek egy vereséget a szezonban: Harinordoquy, Yachvili, Traille – ők semmiképpen nem akarták a második esélyüket elszalasztani az idényben.Marconnet a levegőben

Erik Lund és a szurkolók - norvég nemzetisége mellett a szakálláról ismert a második soros

Pontszerzők: Wilkinson 5 büntető (11., 22., 31., 44., 59. perc), 1 dropgól (65. perc), valamint Yachvili 7 büntető (4., 17., 24., 35., 46., 53., 73. perc)

Reklámok

3 thoughts on “Teljes szívvel

1. 338546

A bajnokságban tényleg gyalázatosan szerepelt idén a Biarritz, de a nemzetközi kupákban jól ment a baszkoknak. A Heineken-kupában sem vallottak szégyent – egy második hely a csoportban az angol bajnok Saracens mögött és a kelta bajnokság döntőse, az Ospreys előtt semmiképpen sem szégyellni való teljesítmény -, a Challenge-kupát pedig elhódították. Ez sok klub esetében minden idők legjobb idénye lenne – az, hogy a Biarritznál gyengébb szezonnak számít, az éppen a klub erejét mutatja.

2. DDT

A Toulon-ra szombaton kötelező házi feladat vár a Top 14 rájátszásban, a Racing-Metrot kell legyőzniük az elődöntőbe jutásért. A másik ágon péntek este Castres-Montpellier, mindkét meccset élőben adja a TV5 Monde!